Гештальт, Одесса, 2023 Телесно-ориентированная терапия, Онлайн 2023 Психосоматика, Онлайн 2024 Сексология онлайн 2023
view counter

Як підготуватися до переговорів щодо підвищення зарплати

Успіх переговорів залежить від того, наскільки кожна зі сторін зацікавлена ​​в отриманні будь-чого від іншої сторони. Погодьтеся, що роботодавець, який вже отримує від працівника те, що йому потрібно, не надто зацікавлений в переговорах про зарплату в принципі. У цьому випадку працівник знаходиться в більш слабкої позиції, ніж компанія, так як це йому щось треба від роботодавця, а запропонувати більшу він швидше за все не зможе.

Тому варто відзначити, що в переговорах про зарплату працівник може перебувати на одному рівні з роботодавцем тільки в момент прийому на нову роботу. І тільки в тому випадку, якщо працівник ще не звільнився з попереднього місця роботи. Тоді обидві сторони відчувають приблизно однакову потребу: компанії терміново потрібен спеціаліст натомість того, який звільнився, а працівникові ще немає потреби терміново міняти роботу, і він може собі дозволити вибирати. Як тільки ви прийняті на роботу, ситуація серйозно змінюється: у вас вже набагато менше важелів впливу на роботодавця.

Основне правило кар'єриста: «Шукайте роботу, не звільняючись з попередньої і домовляйтеся про максимально можливу зарплаті в процесі прийому на нову роботу»

Уявімо ситуацію, що ви пропрацювали в компанії деякий час і вважаєте себе гідним більшого, тому вирішили переговорити з начальником з приводу підвищення вашої заробітної плати. З чого ж почати?

Перш за все, ви повинні визначити, наскільки ви цінний і незамінний працівник. Саме це дасть вам перевагу при переговорах з керівником. Оцініть, наскільки просто вас замінити на нового працівника. Дайте відповідь собі на наступні питання:

  • Ви єдиний фахівець цього профілю в компанії?
  • Чи немає в компанії інших фахівців, яким можна передати вашу роботу у разі вашого звільнення?
  • Чи є ви носієм унікальних знань, які крім вас нікому передати новачкові?
  • Зав'язано чи на вас важливі проекти компанії?
  • Чи задоволений вашою роботою керівник?
  • З вами легко працювати колегам і керівникові?

Якщо відповіді на питання вище «так», то ваші шанси на підвищення зарплати досить високі.

Далі, дізнайтеся у колег, скільки вони отримують. Немає сенсу вимагати прибавки, якщо ви і так оплачували вище за інших. У цьому випадку, розмова з начальником повинна йти про ваш наступний кар'єрний крок на більш відповідальній і високооплачуваній посаді.

Пройдіть співбесіди в інших компаніях на таку ж посаду, як у вас і дізнайтеся рівень зарплат на ринку. Так ви зможете обґрунтовано відповісти на аргумент начальника "Ви і так отримуєте гарну зарплату".

І останнє, визначте, чи можливо індивідуальне підвищення зарплати в принципі. У багатьох компаніях, в яких є встановлена ​​система перегляду заробітних плат це відбувається періодично і для всіх співробітників. Наприклад, один раз на рік оклади коригуються на відсоток інфляції або переглядаються тільки у випадку, якщо зарплати виявляються суттєво нижче ринку.
Отже, підготовчий етап закінчений. Попереду розмова з босом. Про те, як його провести буде йти мова у наступній статті.

Автор: Бізнес-тренер Олександр Карпов (www.karpov.com.ua)

СТАТЬИ на эту же ТЕМУ

Открытые мероприятия

ср, 29 Мая, 2024 - 10:00
он-лайн
Дело. Предназначение. Призвание. Профориентация и развитие креатива
8000 грн
ср, 5 Июня, 2024 - 09:30
он-лайн
Організація ощадливого виробництва на промисловому підприємстві (lean manufacturing) – практика застосування
Національний, Бізнес-Центр
3100 грн
чт, 6 Июня, 2024 - 10:00
он-лайн
Бюджети з шаблонами бюджетів та фінансовою моделлю
Національний, Бізнес-Центр
3500 грн
пн, 10 Июня, 2024 - 11:00
он-лайн
Основи системи менеджменту якості у відповідності вимогам ДСТУ ISO 9001:2015
ШАУЗ, Консалтинговый центр
4370 грн
 219 грн