Розведення бджіл в Україні — особливості, переваги та рекомендації
Бджільництво в Україні вважається однією з найрозвиненіших галузей. Україна посідає третє місце у світі та перше в Європі з експорту продуктів бджільництва. Більшість пасічників у нашій країні любителі. Однак щороку збільшується кількість великих пасік від 500 вуликів коштом перспективності цієї сфери діяльності. По-перше, це пов'язано з кліматичними особливостями нашого регіону. Україна аграрна країна, існує велика кількість полів, лук, плодових дерев і так далі. Все це дозволяє отримувати багато смачного та соковитого бджолиного меду.
Займаються розведенням бджіл як любителі, так і професіонали. Як хобі дана сфера діяльності дозволяє відпочити від робочих буднів і насолодитися природою. Доглядати бджіл потрібно повільно і акуратно, тому є можливість довгого часу перебування на вулиці.
Розведення бджіл особливо вигідне й у промислових масштабах. У середньому, в Україні досвідчені бджолярі одержують від 40 до 80 кг меду з однієї родини. При організації пасіки на 100 і більше вуликів можна отримувати пристойні гроші. Перспективність збільшується тим, що бджоли не вимагають значних постійних вкладень, а основні витрати потрібно в перший сезон і лише один раз.
Правила та список необхідних інструментів для догляду за бджолами
До догляду за бджолами потрібно ставитись з максимальною відповідальністю. Весь догляд слід розділити на три етапи: весна, літо та осінь-зима. Більшість бджолярів розпочинають свою діяльність ранньою весною до початку цвітіння. У цей час сім'ї починають прокидатися, розмножуватися та міцніти.
Щоб відкрити свою пасіку, насамперед потрібно вибрати та купити вулики. Виділяють вертикальні та горизонтальні вулики. Вибирати відповідну модель необхідно в залежності від зручності та особистих переваг. Далі потрібно вибрати породу матки. В Україні виділяють такі види маток: бакфаст, карпатська, карника, українська степова та інші. Дані породи відмінно підходять для кліматичної зони нашої країни, а їх догляд буде найоптимальнішим у складності. Крім матки, для розмноження та підтримки сім'ї потрібно придбати трутнів та робочих бджіл.
Весною потрібно приділити ретельний догляд бджолиної родини. Якщо вона слабка, слід додати підживлення, щоб прискорити їх зростання та розмноження. У цей час додають рамки з вощиною. Це дозволить бджолам більше розміщувати меду або прискорити процес розмноження, що також збільшить обсяг меду для майбутнього відкачування.
Літній час вважається найактивнішим для бджоляра, адже зараз здійснюються основні відкачування меду, які потім можуть дати гарний прибуток. Для відкачування меду потрібно придбати наступний інвентар:
- Медогонка;
- Стіл для розтину сотів;
- Віброніж;
- Захисний костюм;
- Намет бджоляра;
- Димар;
- Відстійник;
- Резервуари для зберігання меду.
Всі ці інструменти та обладнання потрібно купувати один раз. Вони мають різні потужності та марки виробників. Наприклад, існують інструменти на 20, 50, 100 вуликів і таке інше. Слід купувати обладнання із запасів, якщо пасічник планує розширювати пасіку.
У серпні-вересні потрібно правильно підготувати бджіл у майбутній зимі. Чим краще підготувати сім'ї, тим сильнішими вони будуть навесні і дадуть найкращі результати. Насамперед, необхідно правильно пролікувати бджіл. Навіть якщо вони не хворіють, профілактика є обов'язковою. Для цього в інтернет-магазині ПаркПлюс можна підібрати всі необхідні ліки для догляду за бджолами. Також потрібно купити підгодовування для бджіл, полагодити вулики і утеплити їх.
Де придбати все потрібне для розведення бджіл?
Всі необхідні інструменти, види маток, вуликів тощо можна купити в інтернет-магазині ПаркПлюс. Магазин має власне виробництво, що дозволяє значно знизити вартість. Парк Плюс має в асортименті все необхідне для розведення бджіл як для любителів, так і для професіоналів. На сайті інтернет магазину клієнти можуть скористатися спеціальною формою зворотного зв'язку, щоб отримати повну консультацію та правильно підібрати інструменти. Доставка інструментів та бджіл здійснюється по всій Україні.
Стаття надана компанією ПаркПлюс
Открытые мероприятия |
||
---|---|---|
вт, 28 Января, 2025 - 12:00он-лайн |
Система ощадливого та ефективного управління бізнесом на основі LEAN, KaizenШАУЗ, Консалтинговый центр |
6910 грн346 грн |
вт, 4 Февраля, 2025 - 10:00он-лайн |
Управлінський облік, показники ефективності та система контролінгуНаціональний, Бізнес-Центр |
3500 грн |
ср, 19 Февраля, 2025 - 12:00он-лайн |
Практикум внутрішнього аудиту системи менеджменту якості на основі ДСТУ ISO 9001ШАУЗ, Консалтинговый центр |
4370 грн219 грн |
вт, 4 Марта, 2025 - 10:00он-лайн |
Побудова системи оплати праці за результатом: КРІ мотиваціяНаціональний, Бізнес-Центр |
3500 грн |
Комментарии
Отправить комментарий